K E R İ M L İ       Akkeçili köyü Kuzyaka küme evleri No: 42 Senirkent Isparta TÜRKİYE        '' www.kerimli.net ''

                K    E    R     İ     M     L     İ         "  nesil gücümüz   "                                  

B
ir aşkla başladık bu sevdalara,
          Sevdamız uğruna düştük yollara,
                   Birlikte karşı koyduk uzun yıllara,
                           Azimle sahip çıktık kutlu davamıza,
                                    Bugün varsak; sağlam duruşumuz arkamızda...       Necati KOCAKERİMOĞLU  - 11.07.2018 - KERİMLİ markaları sahibi - Şirket Genel Başkanı

KERİMLİ markasının hikayesi

   K  E  R  İ  M  L  İ                           markasının hikayesi                                         

                                            Benim için ' KERİMLİ ' önemlidir.   

                                                            Necati KOCAKERİMOĞLU

            Hikâyenin başlangıcını, geçmişinde hayvancılık ile geçim sağladığı için konar-göçer göçebe hayatı yaşamış, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk yıllarında Isparta ili Senirkent ilçesi Akkeçili köyünde yerleşik hayata geçmiş, tarım ve hayvancılık ile uğraşmaya devam etmiş,  özü Türk olan Honamlı Yörüklerinden ‘’ Kerimli sülalesi ‘’  oluşturmaktadır.

             Şuan ki ’’ Kerimli ’’  markalarının sahibi  olan Necati KOCAKERİMOĞLU; Kerimli sülalesinin bir parçası olarak Isparta Senirkent Akkeçili Köyünde yaşayan KERİMLİ sülalesini tanıtmak, sülalenin geçmişten geleceğe kültürel değerlerini korumak, sülale içinde ' birlik ve beraberliği  daha da güçlendirmek, bir dayanışma ve yardımlaşma  imkânı verilebilmesi amacı ile bir dernek kurulmasını o tarihlerde çok istemiştir. Buradaki amacı sülale içinde birlik ve beraberlik sağlamak, genç nesillere sülale geçmişini, kültürünü daha sağlıklı aktarmak, sülale içinde bir dayanışma ve yardımlaşma kültürü oluşturmaktır. Hemen yanında yaşayanlarla, kendilerinden uzaklarda yaşayanları kurulacak dernek ve ' kerimli-der.net ' sitesinde buluşturmaktır. Devlet memuru olarak çalıştığından dernek kuruşlunda birebir görev alamayacağını bildiği için gönül verdiği bu işe ‘’ kerimli-der.net ‘’ adlı internet site adresini alarak başlamıştır. Kerimli sülalesinin değerli büyüklerinden resmi olarak dernek kurma işlemlerinin takip edilebilmesi, bir dernek tüzüğü hazırlanabilmesi ve üyelik işlemlerinin yapılabilmesi için destek ve yardım istemiş ancak bir karşılık bulamamıştır.  Tek başına çıktığı yolda duygu ve düşüncelerini gerçekleştirmekte sıkıntılar çekse de; çok değer verdiği bu fikrinden asla vazgeçmemiş, inadına içindeki ‘’ Kerimli ’’ sevgisi güçlenerek artmıştır.

        Necati KOCAKERİMOĞLU, bir gün internette markalar üzerine okuduğu bir haberden çok etkilenir ve 05.05.2014 tarihinde ‘’ Kerimli ’’ markasının 5 marka sınıfında ( 31. 36. 39. 41. 43. ) isim haklarını satın almak için Türk Patent Enstitüsü’ne ( T.P.E. ) başvuruda bulunur. Başvuru işlemlerini tamamladıktan sonra Türkiye genelinde ‘’ kerimli ’’ isminde köy ve mahalle isimlerinin yanısıra, soyadı veya sülalesi "kerimli " olan insanların olduğunu, buralardan herhangi bir itiraz gelmesi halinde marka başvurusuna T.P.E.’nin olumsuz cevap verebileceğini öğrenir. Marka konusundaki endişeli bekleyişi yaklaşık bir yıl kadar sürer. Ve  T.P.E.’nin yaptığı araştırmalar sonucunda marka başvurursuna herhangi bir itiraz gelmemesi üzerine '' kerimli '' bir marka olarak 06.03.2015 tarihinde Necati KOCAKERİMOĞLU adına resmen TESCİL edilir.

            T.P.E. tescilinden sonra marka sahibi Necati KOCAKERİMOĞLU, 05.05.2014 tarihinde 5 marka sınıfında ( 31. 36. 39. 41. 43. )  TPE başvurusu yaptığı ve 06.03.2015 tarihinde T.P.E. 'den marka onayı aldığı ‘’ kerimli ’’ markasının tanıtımı amacı ile her yılın 05 MAYIS tarihini   ‘’ KERİMLİ ‘’ marka tanıtım ve kutlama günü olarak belirlemiştir.

 Hikayenin yazarı: Necati KOCAKERİMOĞLU ,  02.10.2015

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam26
Toplam Ziyaret57434
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar31.217331.3424
Euro33.756133.8913
Saat