K E R İ M L İ       Akkeçili köyü Kuzyaka küme evleri No: 42 Senirkent Isparta TÜRKİYE        '' www.kerimli.net ''

                K    E    R     İ     M     L     İ         "  nesil gücümüz   "                                  

B
ir aşkla başladık bu sevdalara,
          Sevdamız uğruna düştük yollara,
                   Birlikte karşı koyduk uzun yıllara,
                           Azimle sahip çıktık kutlu davamıza,
                                    Bugün varsak; sağlam duruşumuz arkamızda...       Necati KOCAKERİMOĞLU  - 11.07.2018 - KERİMLİ markaları sahibi - Şirket Genel Başkanı

GÖÇ YOLUNDA BULUŞAN AKRABA YÖRÜKLER

  GÖÇ YOLUNDA BULUŞAN AKRABA YÖRÜKLER  

    BULUŞAN     AKRABA     YÖRÜKLER  

     AKKEÇİLİ         CANKURTARAN         GEDİKLİ 

                           Benim önerim

                           1 - Kısaca ‘’ göç yolunda B.A.Y. ‘’ diyelim

                           2- ‘’ ÖZ’ünü unutmayanlar ‘’ yörük belgeseli çektirelim


         2017 yılında geçmişinde akrabalık bağı bulunan Akkeçili – Cankurtaran – Gedikli köylerinin yörük dernek başkanları yaylalarda düzenlenen yörük şenliklerinde akrabaların birbirleri ile yeterince hasret gideremediğini, hatta yoğunluktan görüşme imkânı bulamayanların olduğu öğrendiklerinde her yıl dönüşümlü olarak köy merkezlerinde sadece akrabaların katılacağı bir etkinlik düzenlenmesine karar verirler. Birincisi Senirkent ilçesi Akkeçili köyü YÖRÜK EVİ VE YÖRÜK MÜZESİ bahçesinde 2017 yılında düzenlenen akraba buluşmasının ikincisi Akşehir ilçesi Cankurtaran (köyü) mahallesi MUHTARLIK BİNASI önündeki SOSYAL ETKİNLİKLER meydanında, üçüncüsü Yenişarbademli ilçesi Gedikli köyü CUMHURİYET meydanı ile SOSYAL VE KÜLTÜR ETKİNLİKLER salonunda düzenlenmiştir.
         Akraba buluşma günlerinde: akrabalarımızın birbirleri ile doyasıya hasret giderdiği, akraba ziyaretleri yaptığı, geçmiş ve gelecekle ilgili çok güzel sohbetlerin olduğu, ebediyete intikal etmiş akrabalarının mezarları başında dualar ederek kur’an-ı kerim okudukları, katılanlara birlik ve beraberlik yemeğinin verildiği, akrabalar arası gönül birlikteliğinin hat safhaya çıktığı birlik ve beraberlik günü olarak yaşandığı görülmüştür.
         Akraba buluşmasına Akkeçili – Cankurtaran – Gedikli köylerindeki yörüklerin dışında; Antalya ili Aksu – Serik – Manavgat ilçelerinin yoğunlukta olduğu bölgelerden, Konya ili Tuzlukçu ilçesi Kundullu (köyü) mahallesi, Ankara ili Polatlı ilçesi Yağcıoğlu (köyü) mahallesi ve diğer illerimizde görevi nedeniyle veya yerleşikte hayata geçmiş bulunan akrabalar katılmaktadır.
        Şahsen bugüne kadar düzenlenen akraba buluşma günlerinin hepsine katılmak bana nasip oldu. Her akraba buluşma gününde yörük çadırlarının kanatları altında buluşanların sayısının attığını görmekten onur duydum.
         Akraba buluşma etkinliklerinin düzenlenmesinde emeği geçen tüm Yörük Dernek Başkanlarını ve etkinliğe katılan akrabalarımızı kutluyorum.
            TÜRK’ün öz’ünü oluşturan ‘’ YÖRÜKLERİN BİRLİĞİ DAİM OLSUN ’’

  
                                          Necati KOCAKERİMOĞLU - 01.10.2019
                                    ‘’ www.kerimli.net ‘’ sitesi sahibi ve yöneticisi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam27
Toplam Ziyaret57435
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar31.217331.3424
Euro33.756133.8913
Saat